Realizacja programu profilaktycznego Rówieśnicy

Opublikowano: 2026-06-25 16:00, Numer artykułu: 115835

W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła wzięła udział w programie profilaktycznym „Rówieśnicy”, opracowanym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Program ma na celu przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej, wzmacnianie kompetencji społecznych młodzieży oraz budowanie bezpiecznych i wspierających relacji w środowisku szkolnym. Program został zrealizowany w całości w klasach 1bTG oraz 2aBS. Uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć poświęconych m.in. rozwijaniu empatii, skutecznej komunikacji, reagowaniu na przemoc rówieśniczą i cyberprzemoc oraz budowaniu pozytywnych relacji z innymi. Zajęcia prowadziła pedagog i psycholog szkolna – pani Joanna Krzyżanowska, która czuwała nad prawidłową realizacją programu oraz aktywnym zaangażowaniem uczniów. Udział w programie stanowił ważny element działań profilaktycznych szkoły i przyczynił się do wzmacniania postaw opartych na szacunku, odpowiedzialności i współpracy wśród młodzieży.

Joanna Krzyżanowska


Pliki do pobrania: