Konferencja: Jak budować odporność psychiczną u dorosłych i dzieci?

6.10. w Urzędzie Wojewódzkim odbyła sie konferencja wojewódzka "Jak budować odpornośc psychiczną u dorosłych i dzieci?", połączona z obchodami 50 – lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej!

Szkolny etap konkursu 1 z VIELU

9 października o 11.15 w bibliotece szkolnej odbędzie się szkolny etap wojewódzkiego konkursu „1 z VIELU”.

Czytaj więcej!

Staże zawodowe Wiedeń 2026

Projekt „Praktyka – kluczem do przyszłości”, otrzymał dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego (VET-2)”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Czytaj więcej!

Schoolworkerzy poszukiwani: Bo czasem rozmowa z rówieśnikiem pomaga najwięcej…

3 października w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Wsparcie rówieśnicze w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży (peer support)”.

Czytaj więcej!

Debata oksfordzka

26.09.2025 w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się debata oksfordzka na temat „Skuteczne przeciwdziałanie przemocy w szkole wymaga przede wszystkim zaostrzenia regulacji prawnych i większej kontroli zewnętrznej, a nie działań wychowawczych szkoły”.

Czytaj więcej!

XVII edycja konkursu Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2025

Kornel Byzdra z klasy 4 dTG bierze udział w ogólnopolskim konkursie Młody Kreator Sztuki Kulinarnej.

Czytaj więcej!

Konferencja Razem przeciw przemocy

30.09. w Pałacu Młodzieży odbyła się konferencja "Razem przeciw przemocy" zorganizowana przez Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Fundację RESQL.

Czytaj więcej!

Dzień Chłopaka w naszej szkole

30 września przedstawicielki Rady SU ZSG-H: Blanka i Laura Łukaszewskie, Zuzanna Domżalska, Bohdana Kryviuk z klasy 4eTG rozdawały chłopcom naszej szkoły słodkie upominki i składały życzenia.

Czytaj więcej!

O mądrym pomaganiu i dzieleniu się dobrem

26 września w I LO odbyła się konferencja „O mądrym pomaganiu i dzieleniu się dobrem” oraz uroczysta inauguracja II edycji konkursu „Pomagajka SAN”.

Czytaj więcej!

Trwa nabór na wycieczkę dydaktyczną Smaki Regionu w ramach projektu Akcja - kwalifikacja 2.0

Oferta skierowana jest do uczniów/uczennic klas: 2,3,4,5 TŻ, TH, KH, KT, BS, którzy dotychczas NIE uczestniczyli w żadnej formie wsparcia realizowanej w ramach projektu ”Akcja- kwalifikacja 2.0”(staż, szkolenia, kursy, wycieczki). Zaplanowana została grupa 45 osobowa.

Czytaj więcej!