Jak zrobić dobry ser w domu?

Oto jest pytanie, ale my już wiemy…
18 stycznia odbyły się szkolenia serowarskie.

Czytaj więcej!

Udział młodzieży klas I ZSGH w warsztatach „Poradni Rozwoju Zdolności”

Dnia 13 stycznia 13 uczniów z klas pierwszych (1bTH, 1aTH oraz 1bTŻ ) naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach wsparcia psychologicznego.

Czytaj więcej!

„Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”

Miło nam poinformować, że czterech uczniów naszej szkoły: Marcelina Cichowicz z 4THP, Martyna Mlicka z 4THG, Anna Sypniewska z 4bTG oraz Anna Tomaszczyk z 4bTG zostali stypendystami projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” na rok szkolny 2022/2023.

Czytaj więcej!

Spotkanie SU Szkół Bydgoskich z MRMB

Dnia 16.01. w Ratuszu odbyło się spotkanie SU Szkół Bydgoskich z MRMB.

Czytaj więcej!

„Nie Taka Straszna Chemia”

Dnia 13 stycznia uczniowie klas: 3aTŻ, 3bTŻ, 3cTŻ, 3TH, 4aTP oraz 1KH uczestniczyli w wykładzie „Nie Taka Straszna Chemia”, którego celem była popularyzacja nauk chemicznych i technologii żywności. pani Joanna Szulc i pan Sławomir Wilczewski z Politechniki Bydgoskiej zachęcali młodzież do aktywnego zdobywania i rozwijania wiedzy oraz odważnego wkraczania w świat nauki.

Czytaj więcej!

X Bydgoski Orszak Trzech Króli

Dnia 06.01.2023 roku w Bydgoszczy, pod hasłem „Niech prowadzi nas gwiazda, przeszedł Orszak Trzech Króli.

Czytaj więcej!

4 stycznia 2023 roku w Bydgoszczy odbył się Etap Okręgowy XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Po raz kolejny zmagania uczniów okręgu nr 9 miały miejsce w Zespole Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Bydgoszczy. Gościliśmy przedstawicieli szkół z Torunia, Świecia, Grubna, Tucholi, Gronowa, Przemystki i Więcborka.

Czytaj więcej!

Spotkanie przedświąteczne w Domu Małego Dziecka i Schronisku dla Zwierząt

W ramach wigilii klasowej, klasa 4bTG wraz z wychowawcą Katarzyną Tomczak postanowiła odwiedzić Dom Małego Dziecka oraz Schronisko dla Zwierząt na Osowej Górze.

Czytaj więcej!

Gastronomik na sportowo

Dnia 17.12.2022r. w ZSG-H w Bydgoszczy odbył się I Mikołajkowy Turniej Dwójek Siatkarskich o Puchar Dyrektora ZSG-H w Bydgoszczy organizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Justynę Wróbel- Ratajczyk.

Czytaj więcej!

Uczniowie z Gastronomika „wyciskali sztangę”

Dnia 14.12. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcin Bergander, Nikodem Brzozowski, Aleksander Nawrocki, Wojciech Nucia, Karol Sieniuć wzięli udział w IX Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy w wyciskaniu sztangi leżąc, dla szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej!